ENVIprojekt
 
 

Nová Karolina otevřena

V březnu došlo v Ostravě k dlouho očekávané chvíli, kdy bylo po několika letech přípravy území a vlastní stavby otevřeno nové obchodně zábavní centrum „Fórum Nová Karolina“.

Je to jen první objekt z projektu Nová Karolina, který celkově zabírá stavební plochu 32ha. Multifunkční centrum o celkové ploše 240 000m2 bude obsahovat maloobchodní prostory, rezidenční objekty (přibližně 1200 bytových jednotek), kancelářské prostory, oddechová, zábavní a sportovní zařízení, rozsáhlé parkovací plochy, zelené plochy a prostory s dalším využitím.

Obchodní a zábavního centrum Fórum Nová Karolina zahrnuje celkem 58 000 m2 pronajímatelných prostor, z čehož 80% budou zabírat maloobchodní jednotky. Těch je přes 240. Zbývající prostory jsou určeny pro multikino, otevřenou unikátní jídelní zónu, restaurace, kavárny, dětské koutky, letní terasy a mnoho dalších ploch s rozmanitými funkcemi…

Základem Fóra Nová Karolina je železobetonová konstrukce enormních rozměrů, kdy objem betonu dosáhl cca 60 000 m3 s vyztužením 8 000 t oceli s půdorysnou plochou vodorovných konstrukcí cca 160 000 m2 a to cca 30 000 m2 na jedno podlaží. Železobetonová konstrukce dosahuje v nejvyšším místě přes 42 m.

 

ENVIprojekt, s.r.o. byl u toho již od roku 1997, kdy začala sanace tohoto území.

 

Od roku 1997 do roku 2003 vykonávala naše firma tyto činnosti:
- generální projektant
- logistika nakládání s těženými odpady a materiály
- inženýrská činnost
- autorský dozor

Od roku 2008 do roku 2012 pak prováděla následující činnosti:
- kontrola znečištění zemin  (vzorkování zemin, dozor při selektivní těžbě, inženýrská činnost)
- kontrolní geotechnické zkoušky při hrubých terénních úpravách a poradenství v této oblasti

Zdroj a další informace:http://www.nova-karolina.cz
www.konstrukce.cz

 

A jak to vypadalo na Karolině v minulosti, můžete vidět na následujících fotografiích.

 
 
sgs-logo (1K) sgs-logo (1K)